Пътната обстановка в България остава напрегната, показват данните на Министерството на вътрешните работи. За последното денонощие са отчетени тежки катастрофи с един загинал и 22-ма ранени.
Пътни инциденти за денонощието
През последните 24 часа в страната са регистрирани 22 тежки катастрофи. При тях един човек е загинал, а 22-ма са получили различни по степен травми.
В София са станали четири тежки и 27 леки пътни произшествия. При инцидентите са пострадали четирима души.
От началото на месеца МВР отчита 65 тежки инцидента, осем загинали и 85 ранени.
От началото на 2026 година са регистрирани общо 1774 катастрофи. При тях са загинали 135 души, а 2218 са ранени.
Данните показват и ръст спрямо същия период на 2025 година, когато са отчетени 120 смъртни случая. През тази година загиналите са с 15 повече.
От МВР отново призовават водачите към повишено внимание, спазване на дистанция и стриктно следване на правилата за движение.

