Свлачището на пътя Смолян – Пампорово се наблюдава постоянно, но не представлява непосредствена заплаха за живота и здравето на хората, заяви служебният регионален министър Николай Найденов.
По думите му липсата на жертви се дължи на професионалната работа на експертите от Министерството на регионалното развитие и благоустройството, Агенция „Пътна инфраструктура“ и Областното пътно управление.
Найденов посочи, че експертите на пътната агенция са забелязали навреме пукнатините по пътя и са информирали своевременно всички заинтересовани страни.
Вниманието е насочено и към близкия язовир, стопанисван от „Напоителни системи“. Министърът уточни, че съоръжението е в добро техническо състояние.
Макар около водоема да са установени компрометирани участъци, Найденов заяви, че пропускането на вода е нормално за съоръжения без бетоново дъно. Той добави, че са необходими допълнителни проучвания.
Министърът отбеляза още, че хората в Родопите са особено чувствителни към подобни природни явления. Според него местното население често забелязва детайли, които остават незабелязани за други, което подпомага превантивните мерки в региона.
Спекулациите около евентуалното участие на Андрей Гюров в предстоящата президентска надпревара остават без официален отговор.…
Според данните на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ), вторник, 23 юни, ще започне…
Днес, 22 юни, е най-горещият ден от седмицата, предупреждават метеоролозите. Жителите на страната трябва да…
България остава сред държавите с най-висока смъртност по пътищата в Европейския съюз. Нов одит на…
Лидерът на партия „Величие“ и създател на „Исторически парк“ Ивелин Михайлов обяви края на проекта,…
Дискусиите за актуализиране на данъчните оценки на недвижимите имоти в България отново са на дневен…
Leave a Comment