Категории България

Полицията в Добрич иззе 307 вейпа без бандерол при акция

Служители на Областната дирекция на МВР в Добрич разкриха нелегална пратка от електронни цигари. При специализирана полицейска акция са иззети 307 вейпа с никотиново съдържание, които не са били облепени с необходимия по закон акцизен бандерол.

Детайли около проверката

На 23 април екипи на полицията са извършили проверка на избено помещение на ул. „Васил Петлешков“ в Добрич. Обектът е собственост на 50-годишна жена, в чийто имот са открити стоките.

В хода на процесуално-следствените действия е установено, че електронните устройства не отговарят на изискванията на Закона за акцизите и данъчните складове, тъй като по тях липсват задължителните акцизни знаци.

По случая е започнало разследване и е образувано досъдебно производство. То трябва да установи произхода на стоката и дали е била предназначена за разпространение на местния пазар.

Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата. От МВР напомнят, че търговията с акцизни стоки без бандерол е престъпление, което подлежи на строга наказателна отговорност.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Мъж от село Ружица задържан за домашно насилие в Шумен

Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…

преди 6 дни
  • България

Слънчево следобед в Източна България и по Черноморието

Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…

преди 6 дни
  • България

В Брюксел обсъдиха разблокиране на 370 млн. евро за България за борба с корупцията

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…

преди 7 дни
  • България

Шофьор загина след изстрел на ГКПП „Дунав мост“, полицай е ранен

Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…

преди 7 дни
  • България

Седемгодишната Стефани от Ихтиман върна изгубен телефон и получи грамота

Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…

преди 7 дни
  • България

Ормузкият проток и енергийната криза поставят България сред най-уязвимите икономики в ЦИЕ

България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…

преди 7 дни