Днес, четвъртък, 23 април, в Североизточна България се очаква променливо време. В ранните часове облачността ще бъде значителна, но постепенно ще се разкъсва и преди обяд на много места ще има слънчеви периоди.
Националният институт по метеорология и хидрология издаде жълт код за образуване на слани. Предупреждението обхваща вътрешността на областите Варна, Шумен, Силистра, Русе, Търговище, Разград и Добрич. То важи основно за вътрешните части на региона, където сутрешните температури ще паднат под нулата, докато крайбрежните общини остават извън риска.
Минималните температури в региона ще бъдат между 1 и 6 градуса, а дневните ще достигнат от 14 до 19 градуса.
По Черноморието облачността постепенно ще намалява и времето ще стане слънчево. Ще духа слаб вятър от юг-югозапад. Максималните температури край морето ще бъдат около 13 градуса. Температурата на морската вода е около 12 градуса, а вълнението ще бъде до 3 бала.
В планините облачността ще остане плътна, като на места ще превалява сняг, а в по-ниските части под 1000 метра ще вали дъжд. Ще духа умерен северозападен вятър. Температурите ще бъдат около 1 градус на 1200 метра и до минус 5 градуса на 2000 метра.
Полицията в Трън задържа 46-годишен мъж по сигнал за домашно насилие. 35-годишна жена с постоянен…
В Пловдив при акция на Областната дирекция на МВР беше задържан 60-годишен гръцки гражданин, обявен…
Частица от мощите на св. новомъченик Лазар Български ще бъде донесена в София и ще…
Централната избирателна комисия (ЦИК) е пред финала на изборния процес. Днес се очаква официалното обявяване…
Тежка катастрофа с автобус край Малко Търново отне живота на двама украински граждани и рани…
Според актуалната прогноза на Националния институт по метеорология и хидрология днес, 23 април, четвъртък, времето…
Leave a Comment