Случаят с откритите човешки останки в контейнер за боклук в пловдивския квартал „Тракия“ е на път да бъде разплетен. По информация на TrafficNews полицията е постигнала съществен напредък в разследването.
Първите следи от престъплението бяха открити на 8 април, когато бездомник намерил части от разчленено мъжко тяло край блок 27 в квартала. След полицейски оглед били открити и долни крайници, но идентификацията на жертвата останала невъзможна заради липсата на горната част на торса. Тази сутрин разследващите са намерили останалите части от тялото, което дава възможност за по-бързо установяване на самоличността на убития.
Районът около блока е отцепен. На място работят екипи на полицията и специалисти от Криминалистичната лаборатория, които извършват подробен оглед. Достъпът на външни лица до сградата е забранен. Според водещата версия на разследващите убийството е извършено в апартамент в съседен жилищен блок.
По първоначални данни на полицията намерените останки са на мъж на възраст между 50 и 60 години, с височина около 180 сантиметра. В рамките на специализираната акция е задържан и мъж, сочен като основен заподозрян. Свидетели са видели как полицейски екипи извеждат от сградата мъж с белезници, облечен в черно яке с качулка, който е бил отведен за разпит.
Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ обяви готовност за протестни действия заради проектобюджета за 2026 г.…
Комисията за защита на конкуренцията започна предварително проучване за ценообразуването на летище „Васил Левски“ в…
От 1 юли всички пенсии в страната ще бъдат официално осъвременени, съобщиха от Министерството на…
България е сред най-достъпните държави в Европа по отношение на потребителските цени. Данни на Евростат…
Депутати от ГЕРБ отправиха остри критики към проектобюджета за 2026 г., предложен от „Прогресивна България“.…
През следващите дни Балканският полуостров ще бъде под влияние на горещо време, като следобедните валежи…
Leave a Comment