Пътнотранспортно произшествие стана в село Лехчево, община Бойчиновци, късно вечерта на 15 април 2026 г. 68-годишна жена е пострадала сериозно, след като е била блъсната от лек автомобил на кръстовище в населеното място.
Сигналът за катастрофата е подаден около 22:20 часа. По първоначални данни 22-годишен водач от село Бели брод, управлявал лек автомобил „Шкода Фабия“ с врачанска регистрация, е блъснал пресичащата 68-годишна жена на кръстовището на улиците „Георги Димитров“ и „Пейо Яворов“.
Ударът е станал на място, което не е обозначено като пешеходна пътека.
Жената е получила средна телесна повреда, изразяваща се в счупване на дясната подбедрена кост. Тя е транспортирана в МБАЛ Монтана и е настанена за лечение в отделението по ортопедия. По данни на лекарите няма опасност за живота ѝ.
На мястото на произшествието е извършен оглед от служители на реда. И водачът, и пешеходката са тествани за алкохол, като пробите им са отрицателни.
По случая е образувано досъдебно производство по чл. 343, ал. 1, б. „б“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от Наказателния кодекс. Работата по изясняване на всички обстоятелства продължава.
Питбул нападна и нахапа 11-годишно дете в Казанлък. Сигналът за инцидента е подаден в Районното…
Полицията в Брезник задържа 49-годишен жител на Перник след сигнал за тежко посегателство. Той е…
27-годишен мъж от село Тръстеник е в болница в Плевен с опасност за живота след…
На 23 май в Добрич 59-годишен пешеходец беше блъснат от лек автомобил и е настанен…
Служители на Районното управление в Нова Загора задържаха 37-годишен мъж, заподозрян в телефонна измама. Благодарение…
Българската културна общност е в траур след внезапната кончина на художника Деян Янев. Новината бе…
Leave a Comment