Инфекциозното и детското отделение в общинската болница МБАЛ „Св. Иван Рилски“ в Дупница са запълнени почти до капацитет заради увеличен брой пациенти с респираторни инфекции. Лекарите и медицинските специалисти работят при постоянен поток от болни, при които често се налага хоспитализация.
Ординаторът в детското отделение д-р Валентина Николова потвърди, че натоварването е от средата на март, като сред причините е регистриран респираторно-синцитиален вирус. По думите ѝ отделението е пълно поне на 95% от капацитета си. „Има много кърмачета и отделението е пълно поне на 95% от капацитета си. Не сме връщали пациенти, не е грип, не е предгрипна ситуация, но сме натоварени и много интензивно се работи“, заяви тя в предаването „Денят започва“ по БНТ.
Заради запълнения капацитет част от пациентите се пренасочват към инфекциозното отделение. Директорът му д-р Методи Попов посочи, че в момента там ситуацията е по-спокойна в сравнение с предходни дни, но натоварването остава сериозно. „Част от децата, които не могат да бъдат приети тук в детско и с респираторни инфекции, приемаме горе при нас, за да не връщаме болни“, обясни той.
Д-р Попов отбеляза, че разнообразието от заболявания създава допълнителни трудности при разпределението на пациентите по стаи и изисква внимание при организацията на лечението. Инфекциозното отделение приема пациенти и от цялата Кюстендилска област, което допълнително натоварва екипа.
Към затрудненията се добавя и ремонтът в детското отделение, който усложнява работата на медицинските екипи и организацията на пациентопотока.
Медицинските екипи продължават да работят интензивно, за да осигурят необходимата грижа за децата и останалите пациенти, като при нужда се прилага пренасочване към алтернативни лечебни заведения.
На 26 март имен ден празнуват Габриел, Габриела, Габи, Гавраил, Гаврил, Гавраила и Гаврила. Денят…
Ключов разтвор, използван при допамин транспортна сцинтиграфия за диагностика на болестта на Паркинсон и различни…
Рано тази сутрин танкер за суров петрол беше атакуван с морски и въздушен дрон в…
Вчера жителка на Костинброд подала сигнал в полицията, че в района на детска площадка водач…
Пет години подред България е на първо място по смъртност в Европейския съюз.Данните за 2020–2024…
Цените на горивата в България продължават да се повишават, като най-сериозното поскъпване през последния месец…
Leave a Comment