**Дива мечка нахлу в град Карлово: Паника сред жителите след неочаквано появяване**
Вчера вечер жители на град Карлово станаха свидетели на необичайна и тревожна гледка – мечка, свободно разхождаща се из централните улици на града. Видео и снимки, споделени масово в социалните мрежи, потвърдиха присъствието на дивото животно, което бе засечено и от градските камери за наблюдение. Според очевидци, мечката се движела бързо и безстрашно, приближавайки се до жилите квартали, което предизвика сериозна тревога сред местното население.
**Напредва ли опасността? Експерти предупреждават за рискове**
Според предаването на Националната телевизия, животното е било забелязано около 20:00 часа – час, в който улиците все още са оживени, а хората са извън домовете си. Това значително увеличи риска от директен контакт между мечката и гражданите, особено в условия на липса на предварително предупреждение. Директорът на местното горско стопанство потвърди, че към момента на инцидента не е бил получен официален сигнал за присъствието на мечка в града. Въпреки това, веднага бяха мобилизирани екипи от специалисти, които се насочили към района с цел да локализират и прогонят животното по безопасен начин.
Очаква се в най-кратки срокове да бъдат взети допълнителни мерки за предотвратяване на подобни инциденти, включително усилено наблюдение и информиране на населението за правилното поведение при среща с диви животни. Експерти припомнят, че подобни случаи стават все по-чести поради намаляването на естествената местообитаема среда на мечките и призовават за по-голяма бдителност от страна на институциите.
Май 2026 г. носи три ключови национални празника, които дават възможност за почивка: 1 май,…
След поредица от топли дни краят на април и началото на май 2026 г. ще…
В събота, 25 април, Румъния регистрира първия случай на материални щети по своя територия, причинени…
22-годишна жена загина тази сутрин при тежък пътен инцидент в Пловдив. Сигналът е подаден на…
Първокласният път Е-70 в района на село Цар Калоян е временно затворен за движение заради…
Много добри са условията за туризъм в планините, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) към…
Leave a Comment