Парламентът се разпусна след час: Кворум липсваше

НЕ ПРОПУСКАЙТЕ

Редакция Нова Вест
Редакция Нова Вест
Изпращайте ни вашите сигнали и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или на нашата фейсбук страница https://www.facebook.com/novavest.bg/

**Парламентът се разпусна заради липса на кворум**

В сряда, 24 септември, Народното събрание приключи работата си преждевременно поради липса на кворум. Първият опит за регистрация отчете 111 депутати, а вторият – 110, което е под необходимия минимум. Депутатите напуснаха парламента, а дневният ред остана неизпълнен.

Отложени важни законопроекти

Сред отложените точки бяха изменения в Закона за пазарите на финансови инструменти, целящи по-добра регулация и прозрачност, и гласуване на Законопроект за безопасността и сигурността по време на спортни мероприятия. Не е ясно кога ще се възобнови обсъждането им.

Липсата на кворум – хроничен проблем

Случаят повдига отново въпроса за дисциплината и отговорността на народните представители. Подобни ситуации забавят законодателния процес и предизвикват недоволство сред гражданите.

- Реклама -spot_img
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ