Слави Трифонов честити Деня на независимостта
**Послание за силата и смелостта на предците**
Лидерът на „Има такъв народ“ Слави Трифонов отправи поздрав към българите по случай 22 септември – Деня на независимостта. В публикация във Facebook той подчерта историческото значение на датата и саможертвата на предците ни за суверенна България.
Трифонов отдаде почит на смелостта и далновидността на българските държавници, извоювали пълния суверенитет на страната. Той призова съвременните българи да осъзнаят мащаба на тяхното дело и жертвите, положени за бъдещето. Свободата, която приемаме за даденост, е резултат от исторически усилия и себеотрицание, напомни Трифонов.
Политикът и шоумен акцентира, че 22 септември не е просто почивен ден, а ден за размисъл и гордост. „Не знам дали всеки от нас може наистина да осъзнае колко смели и далновидни са били нашите предци и какви жертви са поели, за да можем ние днес – всяка сутрин – да се събуждаме свободни. България е истински свободна и независима държава благодарение на тях! Затова днес не е просто почивен ден, а празник на силата и смелостта“, написа Трифонов. Публикацията му събра стотици реакции и коментари.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment