България привлича германски инвестиции: 4000 фирми вече оперират у нас
България се утвърждава като привлекателна дестинация за чуждестранни инвестиции, особено от Германия. Това стана ясно на среща между президента Румен Радев и Михаел Шуман, президент на Федералната асоциация за икономическо развитие и външна търговия на Германия.
Германските компании проявяват интерес към инвестиции в инфраструктурни проекти, банковия сектор и електромобилността. Тези области са стратегически както за България, така и за бъдещото икономическо сътрудничество между двете страни. Президентът Радев подчерта, че България предлага стабилна и предвидима бизнес среда.
В България оперират около 4000 германски фирми, много от които реинвестират печалбата си. Това е доказателство за доверието и устойчивото партньорство между двете икономики. Шуман допълни, че България впечатлява с икономическия си растеж, фискалната стабилност и развитието на модерни индустрии.
Стратегическо предимство и квалифициран трудов ресурс
Румен Радев изтъкна ключови фактори: стратегическото географско положение на България, квалифицираната работна сила и ниските оперативни разходи. Предстоят разговори с представители на германската авиационна индустрия. С нарастващия интерес от Германия, България затвърждава позицията си като ключов партньор в региона.
Темата за опазването на природата е важна за България, но все по-често се използва като…
София стана център на регионалния диалог, след като министърът на външните работи Велислава Петрова откри…
Президентът Илияна Йотова започна серия от консултации с парламентарно представените партии и коалиции в 52-рото…
На 9 юни се отбелязва Международният ден за безопасно преминаване на железопътни прелези. От началото…
За Детелина Маринова ежедневието е превърнато в непрестанна борба за оцеляването на нейния син Йордан.…
Всяка промяна на поста на главния секретар на МВР е сериозен трус, чиито последици се…
Leave a Comment