**Прогноза за времето в края на август и началото на септември**
Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ) прогнозира динамично време в последните дни на август и първите на септември, с комбинация от слънчеви периоди, горещини и краткотрайни валежи.
Сряда ще бъде предимно слънчева, с разкъсана висока облачност в западните и северните райони. Вятърът ще е слаб до умерен от изток. Максималните температури ще са между 27° и 32°, около 28° в София. Атмосферното налягане ще е над средното за месеца. В планините ще преобладава слънчево време, с вятър от север-североизток, а по високите части – от север-северозапад. Температурата на 1200 м ще е около 20°, а на 2000 м – около 14°. По Черноморието ще е слънчево с умерен източен вятър. Температурите ще са между 24° и 28°, морската вода – 24-25°, а вълнението – 2-3 бала.
Четвъртък, петък и по-голямата част от събота ще са слънчеви. Вятърът от изток ще е слаб до умерен, по-често в източните райони. Температурите ще се повишават, като в събота максималните ще достигнат 32° – 37°. Вечерта и през нощта срещу неделя, при преминаване на атмосферен фронт, в Западна България ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. В неделя валежите ще се преместят в Централна и на места в Източна България, като в централните райони явленията могат да бъдат по-интензивни. Вятърът ще се обърне от северозапад, с понижение на температурите с 2-5 градуса. В началото на новата седмица вероятността за валежи намалява. Ще преобладава слънчево време, а температурите ще се повишат – във вторник максималните ще са между 32° и 37°, по-ниски по Черноморието.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment