Разбиха схема за телефонни измами в Пазарджик
**Задържан посредник в две мащабни измами**
Криминалисти от Районното управление в Пазарджик задържаха 54-годишен мъж от село Новоселци, област Видин, за участие като посредник в две телефонни измами. Общата щета възлиза на 12 800 лева.
Измамниците са използвали познатия сценарий с „полицейска акция“. Възрастни жени са били убеждавани по телефона, че е необходима тяхна помощ за залавяне на телефонни измамници, като им е било поискано да предоставят пари като „примамка“.
Първата жертва, 76-годишна жена, е предавала 4800 лева на мъжа, чакащ я близо до дома ѝ. Втората жертва, 88-годишна жена, е хвърлила 8000 лева през балкона си, след което парите са били взети от същия мъж.
Разследването на двата случая е проведено от сектор „Криминална полиция“ при РУ-Пазарджик. След интензивна работа е установена самоличността на посредника и той е задържан. Работата по документиране на престъпната му дейност продължава под надзора на Районната прокуратура в Пазарджик.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment