Любопитно

Слънчев бряг: №1 курорт за семействата от Великобритания

Англичани провъзгласиха Слънчев бряг за най-достъпния курорт за семейни почивки през 2024 г. Той се нарежда преди всеобщия любимец Мармарис. 

Проучване на The Independent сравнява цените на 10 основни артикула, включително ястия, напитки и слънцезащитни продукти и установява, че черноморският ни курорт предлага най-добро съотношение цена-качество за британските туристи през 2024 година.

Комбинация на всички горепосочени десет елемента струва 110 паунда на едно британско семейство в Слънчев бряг. В това отношение българският курорт изпреварва не само Мармарис, но и други бюджетни дестинации за семеен отдих като Ибиса, Алгарве, Лансароте и пр. Това е причината много британци да изберат България това лято, става ясно от статията на Thе Independent.

Въпреки че цените в Слънчев бряг са се повишили с 9,8% за година, анализът установява, че клиентите могат да спестят значителни средства от почивката си у нас в сравнение с Мармарис, който оглавяваше класацията на най-бюджетните семейни дестинации през 2023 г.

Например, една бира в Слънчев бряг струва £1.50 по-малко, отколкото в турския курорт, бутилка слънцезащитен крем – с £4.23 по-евтино, а тристепенно семейно меню с вино и безалкохолни напитки – с £4.23 по-изгодно от това в Мармарис.

Така че ако едно семейство (в статията не се посочва колко членно е семейството) вечеря навън всяка вечер в продължение на седмица, в Слънчев бряг ще му излезе с £29.61 по-малко, отколкото в турския курорт.

И двете дестинации заедно с красивите плажове предлагат множество дейности, подходящи за деца. Слънчев бряг се гордее с дългата си пясъчна ивица, идеална за строене на пясъчни замъци и игра във вълните, пише The Independent.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Александра Камбурова

Скорошни постове

  • България

270 кг кокаин в банани: Българин сред арестуваните в Солун

Гръцката полиция разби международен наркоканал **Над 270 кг кокаин конфискувани в Солун** Гръцките власти задържаха…

преди 2 часа
  • България

Издирват трима от „Наглите“

Издирват трима от „Наглите“ **Трима от най-известните членове на престъпната група „Наглите“ са обявени за…

преди 2 часа
  • България

Изгубен турист открит край Рилския манастир след мащабна спасителна акция

Успешна спасителна акция: Откриха изгубен турист край Рилския манастир Драматична спасителна акция в Рила планина…

преди 3 часа
  • България

Изгубен турист открит край Рилския манастир след мащабна спасителна акция

Успешна спасителна акция: Откриха изгубен турист край Рилския манастир Драматична спасителна акция в Рила планина…

преди 3 часа
  • България

Небрежност с цигара предизвика пожар край домове в Добрич

Пожар в Добрич застраши жилища **Небрежност предизвика пожар край село Честименско** Вчера, около 17:30 часа,…

преди 3 часа
  • България

130 кг коноп и 8 години затвор за шофьор на ТИР

34-годишен гражданин на Северна Македония получи 8 години затвор и 50 000 лева глоба за…

преди 3 часа