Районна прокуратура-Стара Загора привлече като обвиняем и задържа мъж, който през изминалата година е измамил шестима души. Въпросният мъж е обещал на жертвите си да им предостави шофьорски книжки без изпит, но това така и не се случило. Пострадалите в крайна сметка не получили обещаните документи, но път се разделили с парите си. Дали общо 9700 лева на измамника
48-годишният се представял за инструктор, канил кандидатите за водачи да карат курсовете при него, уверявал ги, че ще ги уреди да си вземат изпитите пред ДАИ и ще ги снабди с шофьорски книжки. Мъжът обещавал също, че може да замени гръцка и полска книжки с български образец.
Измамникът е осъждан преди и е търпял ефективно наказание лишаване от свобода. Заради измамата, мъжът е бил задържан за 72 часа. Съдът е уважил искането на Районната прокуратура и мнимият инструктор е оставен за постоянно в ареста. Определението на съда подлежи на обжалване.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment