ВМС на България реагираха светкавично на сигнал за морска мина. Забелзаният обект навръх Великден е бил на 400 метра от брега северно от устието на река Камчия, съобщиха от пресцентъра на ВМС за медия „Нова Вест“.
В 12.10 часа на 16 април 2023 г. (Възкресение Христово) във Военноморските сили е получен сигнал от Морския спасителен координационен център за обект подобен на мина. Обектът е забелязан на 400 метра от брега северно от устието на река Камчия от гражданин, който е подал сигнал на телефон 112.
По разпореждане на командира на ВМС контраадмирал Кирил Михайлов са вдигнати дежурния вертолет „Пантер“ от морската вертолетна авиобаза „Чайка“ и моторен катер „Васил Левски“. Излъчено е навигационно известие до мореплавателите (НАВИМ) за навигационна опасност в посочения район. В 15.11 ч. екипажът на вертолета открива обекта и го разпознава като закотвена пластмасова туба (обикновено обозначаващо начало и край на рибарска мрежа). НАВИМ е отменен и нормалното корабоплаване в района е възстановено.
Военноморските сили продължават да поддържат готовност за обследване и противоминни действия, за да осигурят свободното корабоплаване в българските морски пространства.
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment