Родилка спешно бе транспортирана до София, с помощта на „Спартан“. Транспортирането се проведе успешно, въпреки неблагоприятните метеорологични условия
Екипаж от състава на 16-а авиационна база „Враждебна“ извърши на Великден авиомедицинска евакуация със самолет „Спартан“ на родилка в тежко състояние. Въпреки сложните метеорологични условия в страната самолетът излетя в 15.50 ч. от София към авиобаза „Безмер“ с медицински екип на борда.
Пациентката беше превозена от болницата в Сливен до авиобаза „Безмер“, а след това – транспортирана със „Спартана“ до София. Самолетът кацна в 20.42 часа на летището в столицата.
Медицинската евакуация на родилката беше изпълнена без усложнения благодарение на професионализма на екипажа на самолета – капитан Евгени Златанов, старши лейтенант Калоян Атанасов и капитан Николай Михайлов, събщават от пресцентъра на Министерство на отбраната.
Днес стават ясни имената на всички 240 народни представители, които ще заемат местата си в…
На 26 април се навършват 40 години от аварията в Чернобил, най-голямата ядрена катастрофа в…
Българската звезда във вдигането на тежести Карлос Насар отново доказа класата си на международната сцена.…
Окръжна прокуратура-Ямбол задържа за срок до 72 часа турския гражданин Д.К., обвинен в опит за…
В България всеки опит за ефективна работа в държавните структури се посреща с организирани атаки…
Проходът на Републиката е временно затворен за движение след тежък пътен инцидент, станал по-рано днес.…
Leave a Comment