Лоши са условия за туризъм във високата част на планината, има силни ветрове и мъгла в ниските части. Това съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба.
Вятърът на моменти е ураганен, казаха от ПСС. Времето в планините все още е зимно, с температури от минус пет до два градуса в курортите. Няма регистрирани инциденти с туристи.
Според прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология днес над планините облачността ще е предимно значителна и на много места ще има валежи от дъжд, над около 1700 м – от сняг. След обяд облачността ще се разкъсва и намалява.
Ще духа силен северозападен вятър, който привечер ще отслабва. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 6°, на 2000 метра – около минус 1°.
По публикацията работи: Велислава Велева
17-годишно момче със специални потребности беше изоставено край пътя в района на Долна Митрополия при…
Шофьор остави 17-годишно момче със специални нужди в над 37-градусова жега край пътя в района…
Шофьор от Нови пазар е задържан до 24 часа, след като самокатастрофирал с автомобила си…
След инцидента между български и италиански младежи в Банско премиерът Румен Радев заяви, че България…
БУРГАС. 25-годишен бургазлия е бил заловен с наркотик при специализирана полицейска операция. Проверката е извършена…
Според последните данни на Националния институт по метеорология и хидрология днес, 6 август, времето в…
Leave a Comment