По думите на служебния министър на отбраната Димитър Стоянов, България никога не е заявявала да дарява самолетите си МиГ-29. Той коментира пред журналисти темата, свързана си Пентагона от последните дни и изтеклите от там секретни документи. Според тях, страната ни е изразила готовност да даде руските си изтребители на Украйна.
“Оттук ясно трябва да се направи изводът колко достоверни са били самите документи и доколко секретни. Най-вероятно това са преработени документи. Българските летци продължават и до днес да летят на МиГ-29.“, добави още той.
В Закона за отбраната и въоръжените сили има клауза, която не позволява друга държава да да охранява нашето въздушно пространство. В чл. 130 ясно е записано, че българската армия самостоятелно или съвместно със страна-партньор може да носи бойно дежурство, но никога вместо българската армия. Така че няма как да си предоставим самолетите, те са ни нужни, подчерта военният министър.
По публикацията работи: Велислава Велева
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment