Кадър: NOVA
Установено е, че малко над 59% гласоподавателите на изборите на 2 април са избрали гласуването с машина. Важно е да се отбележи и това, че не е имало възможност за гласуване с машина в около 12 000 секции. Освен това някои от машините не са работили в изборния ден
Малко над 59% от избирателите са гласували с машина. Това са около 1,477 млн. души, а малко над 1,021 млн. са гласували с хартиени бюлетини. Това сочи изследване на Института за развитие на публичната среда, който направи анализ на резултатите, публикувани в протоколите на РИК-овете.
Същевременно възможност за гласуване с устройства нямаше във всички около 12 000 секции в страната, а в общо 9 366 секции, но в около 100 от тях машините не работиха.
Лекари от Националната кардиологична болница и СБАЛАГ „Майчин дом“ спасиха живота на 29-годишна жена в…
Националният институт по метеорология и хидрология издаде жълт код за 16 области в България заради…
Българската икономика отчита ръст от 3,1% на годишна база през първото тримесечие на 2026 г.…
Президентът Илияна Йотова удостои с Почетния знак на президента четирима огнеборци за проявен героизъм при…
След поредица от нападения над таксиметрови шофьори в различни градове на страната представители на сектора…
Народното събрание направи първа стъпка към осигуряването на нов външен заем. Депутатите приеха на първо…
Leave a Comment