Трети и последен ден от държавното посещение на Си Дзинпин в Москва. Припомняме ви, че срещата между двамата лидери продължи близо 5 часа. Подробностите от програмата не са известни. Очаква след края на визитата китайският лидер да разговаря по телефона с украинския президент Володимир Зеленски.
За да се прекрати военния конфликт в страната, Киев е предложил на Китай да подкрепи формулата за мир на Украйна
Вчера Си Дзинпин и Владимир Путин обсъдиха мирния план на Китай от 12 точки, който предвижда запазване суверенитета на двете страни, но не изисква изтегляне на руските сили от Украйна. В съвместно комюнике след официални преговори в Кремъл лидерите на Владимир Путин и Си Дзинпин потвърдиха принципа, че в ядрената война не може да има победители и тя никога не трябва да започва.
Русия и Китай са постигнали споразумение за газопровода, който ще свърже Сибир със Северозападен Китай. „Всички споразумения са постигнати“, заяви Путин, като добави, че икономическото сътрудничество между Москва и Пекин е „приоритет“ за Русия.
По публикацията работи: Велислава Велева
Вторник, 4 август, ще бъде предимно слънчев и горещ. Според прогнозата на Националния институт по…
От 4 август до 6 август Агенция „Пътна инфраструктура“ въвежда временни ограничения за движението на…
Едноседмичната почивка извън дома остава недостъпна за значителна част от българските домакинства. Данни на Евростат…
Днес главният път София – Варна беше затворен след тежък инцидент с един загинал. Пътният…
Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със…
Перперикон продължава да изненадва с нови археологически находки. Екипът на проф. Николай Овчаров е открил…
Leave a Comment