България

Инфлацията удря и любимия ни козунак. Производител каза с колко ще поскъпе

Великден наближава, а хората все по често започват да си задават въпроси с колко ще поскъпне великденската трапеза. Цените на яйцата вървят нагоре, дискутира се и цената на агнешкото месо. Тези продукти са неразделна част от трапезата ни за Великденските празници.

Най-вероятно ще ядем по-скъпи козунаци заради поскъпването на яйцата, както и заради консумативи като електроенергия, газ и други продукти – брашно, олио и захар, които се използват за производството на вкусния сладкиш, съобщава в свой репортаж БНТ.

„Всеки ден всичко се променя и никой още не може да каже на каква цена ще бъдат козунаците. Всеки понеделник, когато получаваме стоката, цените са различни. До онзи ден яйцето беше 37 ст., днес казаха, че вече са 39 ст., а в понеделник ще бъдат 41 ст. Определената цена ще бъде горе-долу ще е между 4 и 5 лева в зависимост от качеството.

Възможно е да има малко по-евтини козунаци, но те се правят от готовите смеси, в които не знаем какво се слага“, обясни Димитър Бакалов, хлебопроизводител от Благоевград.

По публикацията работи: Велислава Велева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 2 дни
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 2 дни
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 2 дни
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 2 дни
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 2 дни
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 2 дни