Колата била на иракчанин с хуманитарен статут у нас. 23-годишния украинец беше задържан на магистрала „Тракия“ край Белозем с 14 нелегални мигранти – граждани на Сирия.
Около 10 ч. тази сутрин полицейски патрул спрял за проверка микробус „Мерцедес Вито“, управляван от украинеца с инициали А.Т. В момента се изяснява дали сред нелегалните мигранти има непълнолетни. Били са качени в автомобила от района на община Чирпан. Пътували са за София с цел да преминат в Сърбия, съобщиха от Районната прокуратура в Пловдив.
Украинският гражданин е влязъл в България в началото на месец март 2023 г. Автомобилът, който е управлявал, е с българска регистрация, но е бил собственост на пребиваващ у нас иракски гражданин с хуманитарен статут. Сирийците са пътували в купето, което е било със свалени седалки. Колата е иззета като веществено доказателство по досъдебното производство.
Мъжът е задържан за 24 часа по Закона за МВР, като предстои да му бъде повдигнато обвинение.
По публикацията работи: Велислава Велева
В свят на несигурност и динамични промени гласът на българските учени трябва да бъде чут…
При мащабна акция на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) и Областната дирекция по…
Мащабен пожар избухна днес в индустриалната зона на Пловдив и обхвана автоморга на Околовръстното шосе.…
Заболяемостта от морбили в страната остава тревожна. По данни на Министерството на здравеопазването към 16…
Стачните действия на служителите продължават да блокират работата на германския национален превозвач Lufthansa за пети…
Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) – Шумен започна незабавни проверки на регионалното…
Leave a Comment