Документалният филм „Навални“ спечели „Оскар” тази година. Режисьорът на филма заяви, че този успех се дължи на Христо Грозев, който по негови думи е рискувал всичко, за да излезе тази история на бял свят
„Навални” с Христо Грозев спечели „Оскар” в категория „Документален филм”. „Ние дължим толкова много на Христо Грозев – нашият българин. Христо, ти рискува всичко, за да разкажеш тази история”, каза режисьорът на филма Даниел Роър, предава Нова.
Рейисьорът благодари за куража на семейството на руския опозиционер Алексей Навални.
„Благодаря на всички! Съпругът ми е в затвора, просто защото е казал истината. Съпругът ми е затворен, само защото защитава демокрацията. Алексей, мечтая си за деня, в който ще си свободен и нашата страна ще е свободна. Бъди силен, любов моя!”, каза съпругата на Навални – Юлия.
Във Facebook Теодор Ушев написа, че моментът е исторически, защото за първи път българин печели „Оскар”.
Документалният филм „Навални” проследява разкритията, които българският разследващ журналист прави, след като Алексей Навални е отровен през 2020 г.
По публикацията работи: Пламена Сутева
В свят на несигурност и динамични промени гласът на българските учени трябва да бъде чут…
При мащабна акция на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) и Областната дирекция по…
Мащабен пожар избухна днес в индустриалната зона на Пловдив и обхвана автоморга на Околовръстното шосе.…
Заболяемостта от морбили в страната остава тревожна. По данни на Министерството на здравеопазването към 16…
Стачните действия на служителите продължават да блокират работата на германския национален превозвач Lufthansa за пети…
Регионалната инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) – Шумен започна незабавни проверки на регионалното…
Leave a Comment