Днес ще бъде предимно слънчево. Временни увеличения на облачността ще има главно над планинските и крайните южни райони, но ще е почти без валежи. В сутрешните часове на отделни места в низините и котловините видимостта ще е намалена.
Вятърът ще се ориентира от запад-югозапад, ще бъде слаб до умерен. Максималните температури слабо ще се повишат и ще са между 11° и 16°, в София – около 12°.
Над планините облачността ще бъде променлива, почти без валежи. Ще духа умерен до силен вятър от запад-северозапад, след обяд – от югозапад. Максималната температура на 1200 метра ще е около 6°, на 2000 метра – около минус 1°.
По Черноморието ще преобладава слънчево време. Ще духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад, след обяд ще се ориентира от юг-югозапад. Максималните температури ще са 12°-14°. Температурата на морската вода е 7°-8°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
Слънцето в София изгрява в 6 ч. и 55 мин. и залязва в 18 ч. и 20 мин. Продължителността на деня е 11 ч. и 25 мин. Луната в София залязва в 6 ч. и 48 мин. и изгрява в 17 ч. и 18 мин. Фаза на луната: един ден преди пълнолуние.
Около 16:30 часа вчера 47-годишна жена от Шумен подала сигнал в местното полицейско управление, че…
Днес, 29 май, петък, времето започва с променлива облачност, но с тенденция към повече слънчеви…
Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен и министър-председателят на България Румен Радев проведоха…
Инцидент на ГКПП „Дунав мост“ завърши със смъртта на 61-годишен шофьор и раняване на полицай…
Седемгодишната Стефани Тошева от Ихтиман върна изгубен мобилен телефон на собственика му и спечели признанието…
България, заедно с Румъния и Унгария, е сред държавите в Централна и Източна Европа, които…
Leave a Comment