Инцидентът стана днес малко преди обед, когато автобус на градския транспорт, движещ се по линия 18 блъсна жената на едно от централните кръстовища в града – между булевардите „Руски“ и „Шести септември“. Тя е с опасност за живота.
По предварителни данни автобусът предприел завой надясно на зелен светофар и блъснал странично пресичащата също на зелено 68-годишна пешеходка. Линейката пристигнала за минути, още преди на място да дойдат полицейските екипи.
По неофициални данни тестовете на водача на автобуса за алкохол и наркотици са отрицателни. Той е задържан за 24 часа с полицейска заповед От фирмата превозвач заявиха, че шофьорът е изряден и правят собствена проверка на инцидента.
Самият шофьор отказа да коментира инцидента, но пловдивчани, ползващи редовно градски транспорт, споделиха, че в надпревара за графика рейсовете се движат прекалено бързо.
По публикацията работи: Велислава Велева
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment