Женените мъже имат по-здрави сърца и 50% по-малък риск от „тихия убиец“. Това твърдят учени относно встъпването в брак и ползите от него за мъжкото здраве.
Освен че ви кара да се чувствате обичани, дългосрочният партньор може да намали риска от смърт от сърдечна недостатъчност, пише The Sun.
Изследователите откриха, че мъжете, които никога не се женят, са повече от два пъти по-склонни да умрат от болестта, отколкото тези, които са били женени.
Д-р Катарина Лейба от Университета на Колорадо казwа: „Има връзка между състоянието на връзката на човек и неговата клинична прогноза.
„Трябва да мислим за нашите пациенти не само от гледна точка на техните медицински рискови фактори, но и контекста на техния живот“, добавя лекарят.
Броят на браковете в Обединеното кралство намалява от десетилетия, като през 2019 г. сватбите са по-малко от всяка година от 1893 г. насам.
Минали проучвания са установили, че бракът подобрява здравето и води до по-дълъг живот, особено за мъжете.
Наличието на съпруг намалява самотата и проблемите с психичното здраве, което помага за намаляване на риска от високо кръвно налягане, сърдечни заболявания и рак.
Проучването на д-р Лейба използва данни от 6800 души и сравнява тяхното здраве и семейно положение.
Мъжете, диагностицирани със сърдечна недостатъчност, са имали 2,2 пъти по-голяма вероятност да умрат в рамките на пет години, ако са били ергени през целия си живот, отколкото ако са били женени.
Тя предположи, че съпрузите са по-склонни да се придържат към лекарства, да спазват часовете при лекарите и да имат по-добро общо здраве.
Превод и редакция: Пламена Сутева
Според Националния институт по метеорология и хидрология вторник, 23 юни, започва с предимно слънчево време…
Ситуацията със заразните заболявания в област Ловеч остава под наблюдението на Регионалната здравна инспекция. Към…
Тригодишно момченце е починало след инцидент в пловдивския квартал „Столипиново“. Информацията е потвърдена от източници…
Делян Добрев подаде заявление за прекратяване на правомощията си като депутат в 52-рото Народно събрание.Оставката…
Делян Добрев подаде заявление за прекратяване на правомощията си като депутат в 52-рото Народно събрание.Документът…
Археологическите разкопки в античния град Хераклея Синтика донесоха една от най-значимите находки за този сезон.…
Leave a Comment