България

Наш спасител, завърнал се от Турция: Най-тежко е, когато се се извади човек от отломките и да се разпознае (ВИДЕО)

Павлин Стефанов е член на екипа на аварийното звено към Столичната община. Той е един от многото спасители, които се отзовават на трагедията в съседна Турция и се притичва на помощ на пострадалите там.

Най-трудно се преодолява скръбта в очите на хората. Тези, които чакат около отломките с надеждата, че техен близък ще излезе жив. Това каза в ефира на „Здравей, България” Павлин Стефанов, член на екипа на аварийното звено към Столичната община, завърнал се от Турция.

По думите му най-тежко е, когато се извади починал човек от отломките и трябва да бъде разпознат. „Екипът ни пристигна на място в Адана за три часа. Нашата дирекция „Аварийна помощ и превенция” разполага с телескопични камери, дронове за обследване, термокамери и виброфони, които засичат звуци и викове. Помогнахме за локализирането на един човек благодарение на техниката, с която разполагахме”, заяви той.

„Ние работехме в район, в който сградите са били 15-етажни. Когато такова здание се свлече, то става един етаж. Започва се отгоре надолу – къртят се бетонните отломки и се премахват”, обясни той.

По публикацията работи: Велислава Велева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Слънчево и топло посреща астрономическото лято в България

Утре, в неделя, с настъпването на астрономическото лято, жителите и гостите на България ще бъдат…

преди 3 часа
  • България

България изпълни 40-те препоръки и излезе от сивия списък за пране на пари

България е изпълнила всички 40 препоръки на Комисията на експертите за борба с изпирането на…

преди 3 часа
  • България

25 тежки катастрофи за денонощие у нас, 30 ранени

Само през изминалото денонощие в България са регистрирани 25 тежки пътнотранспортни произшествия. При инцидентите няма…

преди 3 часа
  • България

Делян Добрев се оттегля от активната политика след близо 20 години в ГЕРБ

Депутатът от ГЕРБ-СДС Делян Добрев обяви, че се оттегля от активната политическа дейност след близо…

преди 4 часа
  • България

Инициативен комитет ще издигне Андрей Гюров за президент

В навечерието на предстоящите президентски избори политическата сцена вече се оформя с първи заявки за…

преди 4 часа
  • България

Бизнесменът Мирослав Чоков почина внезапно след масивен инфаркт

Бизнесменът Мирослав Чоков е починал внезапно след масивен инфаркт. Тъжната новина беше потвърдена от кмета…

преди 6 часа