13 февруари е Световният ден на радиото, който тази година е обявен от ЮНЕСКО под наслова „Радио и мир“. В създаването на радиото вземат участие видни инженери и учени, Майкъл Фарадей, Алесандро Волта, Георг Ом, Вернер фон Сименс, Джеймс Кларк Максуел, Александър Греъм Бел, поради което се водят спорове кой точно е изобретател на радиото. Първата демонстрация на радиопредаване е направена от Никола Тесла.
Възникването на радиото е твърде дълъг и продължителен процес който протича през втората половина на XIX век. В чест на този празник днес в много държави, членки на ЮНЕСКО организират разнообразни мероприятия с участието на радиотелевизионни водещи и журналисти. Също в този ден радиослушателите могат да поздравят своята любима радиостанция.
На днешната дата отбелязваме значимостта на радиото като източник на качествена журналистика, надеждни новини, любима музика, забавни предавания и още много качествено съдържание. По повод празникa българската радиогрупа, обединяваща няколко станциите в едно портфолио, споделя 10 интересни и полезни факта за радиото.
Радиото остава най-широкодостъпната медия, която се ползва с най-голямо доверие в Европа сред своята изключително многообразна аудиторията. Датата 13-ти февруари е определена за Световен ден на радиото, по инициатива на Италия и след гласуване на Генералната Асамблея на ООН.
По публикацията работи: Велислава Велева
Планирането на екскурзия до Япония може да бъде вълнуващо, но и предизвикателно. За да се…
С всяка година интериорният дизайн се променя и развива, като носи нови тенденции и концепции…
Данъчната оценка на имот е процес, който се изисква при различни сделки или административни процедури,…
Пантофите за детска градина са неразделна част от ежедневието на всяко дете. Те не само…
Възможността да не сме единствените разумни същества във Вселената винаги е интригувала света. Какво ще…
Доколко животът на Земята се влияе от слънчевата радиация? Ново проучване доказа въздействието на електромагнитните…
Leave a Comment