Любопитно

Жена живеела с 800 плъха: Вярвала, че държи нещата под контрол

Въпросната жена е от Германия и я определят като „пристрастена към колекционирането на животни“. Съседи се оплаквали от ужасната миризма, която се носела от къщата й

Жена е живяла с близо 800 плъха в еднофамилна къща във Висен ан дер Зиг в германската провинция Рейнланд-Пфалц, пише The Brussels Times.

Ветеринарните служби в района приеха 400 от животните миналата седмица и искат да съберат останалите 400 в нова операция с помощта на частни организации за хуманно отношение към животните.

Говорител на провинцията каза, че на властите са сигнализирали съседи, които са се оплакали от миризмата.

По думите му собственичката на дома е „пристрастена към колекционирането на животни“. Вярвала е, че държи ситуацията под контрол, без да осъзнава, че не може да се справи. Разследващите обмислят дали да повдигнат обвинения.

Различни асоциации за защита на животните приютяват гризачите, за да им осигурят ветеринарна помощ и да им намерят нови домове. Няколко от женските също бяха бременни.

Обмисля се съдебно производство срещу собственика на животните.

Превод и редакция: Пламена Сутева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 1 седмица
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 1 седмица
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 1 седмица
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 1 седмица
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 1 седмица
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 1 седмица