Спасеният 16-годишен скиор след удар в дърво на Пампорово е с опасност за живота. Това каза директорът на ОД на МВР-Смолян ст. ком. Костадин Пачеджиев, като той обясни, че момчето се е ударило със силна скорост в дърво и не става дума за каране извън пистите.
Скиорът не е успял да вземе завой и така се озовава извън обозначената за каране на ски зона. Младежът се е обадил на близките си по телефона, информирайки ги, че е претърпял инцидент по пистите. В спасителната акция за неговото издирване се включили планински спасители, полиция и доброволци от курорта.
Той е бил издирване с часове от ски патрул, след като майка му звъни да обяви, че синът ѝ се е изгубил в Пампорово. Издирването е продължило часове, тъй като първоначално спасителите са обходили района около вр. Снежанка, където момчето обяснило по телефона, че се намира.
Момчето е било с каска, но и това не го спасява от силния удар. Пострадалият е транспортиран с комоцио до пловдивска болница. Има информация, че младежът се обадил на близките си по телефона и им съобщил, че е претърпял инцидент по пистите.
По публикацията работи: Велислава Велева
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment