България

Интригуващо е къде намериха откраднатия череп на 2000 години, открит у нас

Както Ви припомнихме преди дни, преди месеци бе откраднат череп на 2000 години, който бе открит в Стара Загора. Наскоро случаят отново нашумя, след пускането на много публикации във Facebook. Изглежда е имало ефект от множеството интернет публикации, тъй като черепът вече е открит и върнат. Той се е намирал в спортна чанта под пейка

На 6 февруари 2023 г. работници от археологическите разкопки на ул. „Христина Морфова“ са открили спортна чанта под пейка в парк „Зеленият клин“, непосредствено до археологическия обект.

Кой е злосторникът, откраднал удължения череп на 2000 години, открит у нас?

Припомняме, че черепът със специфична удължена форма беше откраднат в края на месец септември 2022 г. от гробното съоръжение, част от античния некропол на античната Августа Траяна.

В чантата се е намирал откраднатият в края на месец септември 2022 г. череп от гробното съоръжение. Черепът е прибран във фондохранилището на РИМ-Стара Загора и ще бъде комплектуван заедно със скелета, на който принадлежи.

РИМ-Стара Загора изразява своята благодарност на лицето, което е върнало издължения череп.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

Арестуваха двама полицаи и бос на канал за мигранти по Балканския маршрут

ГДБОП и Службата за борба с организираната престъпност на Сърбия проведоха съвместна операция, при която…

преди един час
  • България

Мартин събира последните под 15 000 евро за операция на фемурален дефицит

Двегодишният Мартин е диагностициран с фемурален дефицит и фибуларна хемимелия, които водят до сериозно изоставане…

преди 3 часа
  • България

Старият жилищен фонд е основна причина за енергийната уязвимост на българите, показва Евростат

Докато в Европа новите и енергийно обновените сгради намаляват риска домакинствата да не могат да…

преди 3 часа
  • България

Машинен вот навсякъде и край на района „Чужбина“: парламентът прие промените на първо четене

Българският парламент прие на първо четене законови промени, които връщат изцяло машинното гласуване в страната.…

преди 4 часа
  • България

МВР изпраща доказателства до OFAC за опити за заобикаляне на санкциите

Министерството на вътрешните работи (МВР) заяви готовност да предостави на Службата за контрол на чуждестранните…

преди 4 часа
  • България

МВнР отрече Велислава Петрова да е подписвала декларация за „Коалицията на желаещите“

Министерството на външните работи излезе с официално опровержение по повод публикации в украински медии, според…

преди 5 часа