Днес държавният здравен инспектор доц. д-р Ангел Кунчев оценява, че пикът на грипната епидемия вече преминава.
Данните от изминалата седмица показват пречупване на кривата средно за България. В някои райони все още има ръст, но нещата отиват към завършек, предаде Бтв.
Заболеваемостта от грип върви надолу и започваме да се посвещаваме на други зарази. Сега налюдаваме варицела и скарлатина. После ще дойдат летните вирусни инфекции, посочи той.
Вирусолозите имат опасения, че след три години спад заради противоепидемичните мерки заради ковид сега българите са с по-малко напрегнат имунитет и по-уязвими от сезонните вируси.
Смъртта на младата жена, която беше в неизвестност от събота, сложи трагичен край на мащабната…
Пенсионерите, които получават месечните си доходи чрез пощенските станции, трябва да имат предвид графика за…
Точно в 23:24 часа днес, 21 юни, ще настъпи лятното слънцестоене и ще започне астрономическото…
В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата през…
В рамките на специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата за…
В центъра на Пловдив двама младежи бяха открити в безпомощно състояние в района на ул.…
Leave a Comment