България

Закъсняха ли ПП и ДБ и ще им стигнат ли силите да победят ГЕРБ? Коментар на политолог (ВИДЕО)

Според проф. Росен Стоянов, заявката за коалиция на ДБ и ПП е дошла, защото осъзнават, че сами не могат да се справят, но електорално това обединение няма да е провал, но и едва ли ще има силите да се изправи и да победи ГЕРБ.

“В стратегически и визионерски план, коалицията ПП-ДБ е правилна стъпка, излъчва обединение и предвидимост, но изтърваха момента – на предните избори можеха да победят ГЕРБ. ПП тичат след реалността. Електорално това обединение няма да е провал, но едва ли ще им стигне сила да победят ГЕРБ. Това каза за „Твоят ден“ политологът Любомир Стефанов.

По думите му обединението на ДБ и ПП не може да произведе 100 гласа и да им трябва още един партньор. „Те ще вземат хипотетично 26%, ГЕРБ – 25, появяват се БСП, „Възраждане“, може да има и нови субекти, може и да няма. Събират се останалите и си говорят, а ПП и ДБ се събират и не си говорят с другите, и остават коалиция“, прогнозира той. Проф. Росен Стоянов смята, че заявката за коалиция на ДБ и ПП е дошла, защото осъзнават, че сами не могат да се справят. „За пръв път откровено се говори за широко обединение. Крайно време беше да се чуе нещо предварително, за да бъде устойчиво. Идеята не е да си пръв, оттук нататък винаги е само с коалиции ще се управлява. Ще се създават нови проекти и ще се преосновават такива“, обясни той.

Според него след изборите няма да има кардинални промени. „Политическите субекти много по-рано да осъзнаят, че трябва да мотивират младите хора да гласуват. Те трябва да бъдат убедени, че имат основание да управляват тази държава. Има потенциал в нашите млади хора да управляват държавата. В дясното сме свидетели на бъгване само на субекти център-ляво или ляво. Потенциалът за мен е в дясното пространство, там трябва да има преформатиране и създаване на нещо ново дясно-консервативно“, коментира Стоянов.

По публикацията работи: Велислава Велева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

Александра Братанова поиска финансова помощ заради мизерна пенсия

75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…

преди 6 дни
  • България

Съдът в Стара Загора остави в ареста 26-годишния, откраднал кутия с дарения за болно дете

Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…

преди 6 дни
  • България

12-годишна родилка в Ямбол изостря проблема с ранните бременности

Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…

преди 6 дни
  • България

Жена е транспортирана в болница след катастрофа в Младост 4

Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…

преди 6 дни
  • България

Засилен контрол за откриването на мотосезон 2026, очакват между 5 000 и 10 000 мотористи

Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…

преди 6 дни
  • България

Досъдебно производство след палеж в едноетажна постройка във Велинград

Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…

преди 6 дни