Кремъл отхвърли като „лъжа“ обвиненията на бившия британски премиер Борис Джонсън, че руският президент Владимир Путин лично го е заплашил с ракетна атака. Според нов документален филм на Би Би Си заплахата е дошла в телефонен разговор точно преди Москва да нареди на войските да влязат в Украйна през февруари 2022 г.
„Това, което каза г-н Джонсън, не е вярно. По-точно това е лъжа“, заяви пред репортери говорителят на Кремъл Дмитрий Песков.
„Нещо повече, това е или съзнателна лъжа – тогава трябва да попитате г-н Джонсън с каква цел е избрал тази версия на събитията – или е неволна и всъщност той не е разбрал за какво му говори президентът Путин“, каза още Песков.
По публикацията работи: Велислава Велева
Според актуалната прогноза на Националния институт по метеорология и хидрология днес, 23 април, четвъртък, времето…
Днес рутинното дежурство на младши експерт Ивелин Арабаджиев, командир на отделение във Втора група за…
Касиерка на „Български пощи“ в Кюстендил е призната за виновна за продължавано присвояване в периода…
Касиерка на „Български пощи“ в Кюстендил е призната за виновна за продължавано присвояване в периода…
Министерският съвет прие проект за изменение и допълнение на Тарифа № 4, която определя таксите…
Министерският съвет прие проект за изменение и допълнение на Тарифа № 4, която регламентира таксите…
Leave a Comment