БСП върна неизпълнен третия проучвателен мандат за съставяне на правителство на президента Румен Радев. Той поиска окончателното решение на БСП, като Нинова потвърди позицията си, че връща мандата.
„Г-жо Нинова, Вие вече заявихте, че ще върнете мандата. Моля да обявите Вашето окончателно решение.
„Г-н президент, направихме всичко необходимо, за да изпълним третия мандат. изведохме четири важни задачи за редовно правителство и парламент – такива, каквито ги обсъдихме с вас – приемането на България в Шенген, законите по Плана за възстановяване и устойчивост, приемане на Бюджет за 2023 година и съдебна реформа. Поканихме всички партии на разговор. И от тези, които дойдоха, и от тези, които не дойдоха, но заявиха публични позиции, става ясно, че не се събра съгласие и мнозинство за излъчване на редовен кабинет. Порази тази причина връщам третия мандат”, каза лидерът на БСП Корнелия Нинова.
От своя страна президентът поздрави Нинова и БСП за положените усилия за съставяне на редовно правителство.
„Искам да ви поздравя за усилията, които положихте за съставяне на редовно правителство в една много трудна политическа обстановка. Но явно и този път тя не намери разрешение и отиваме на поредните предсрочни парламентарни избори. Пожелавам ви успех на тях“, подчерта държавният глава.
В района на Природен парк „Витоша“, недалеч от туристическа хижа „Рудничар“, е открито тялото на…
През изминалия ден е проведена мащабна специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за…
Община Шумен продължава обновяването на градската инфраструктура и започва работа по още девет автобусни спирки.…
Община Шумен продължава инициативата си за обновяване на градската инфраструктура и започва работа по още…
Последните данни на Евростат показват ясна тенденция в Европейския съюз за възрастта, на която жените…
Днес и утре Батак е в центъра на националното внимание. Градът отбелязва тържествено 150-годишнината от…
Leave a Comment