Според проф. Тодор Кантарджиев няма нищо необичайно в грипната епидемия в страната ни. По негови думи грипът в момента е много повече от коронавируса. Той твърди, че това са нормални неща за този сезон.
В Европа доминира H3, a в България H1, защото сме си малко бамбашка. Проследяваме от кой държави идват новите случаи на грип, каза още той, предаде Нова телевизия.
Кракер дойде у нас за пръв път и то в София, но е нормално коронавирусът да се развива, няма да ни залее, вече не е опасен. Кракен се разпространява по-лесно и е по-прилепчив. Ваксините не са така ефективни в предпазването от заразяване, но предпазват от тежко изкарване, добави още проф. Кантарджиев.
По думите му трябва да се спазват правилата за грип – да се проветрява, да се седим вкъщи, при червени носове – да се слага маска. След преболедуването на грип или коронавирус, трябва да знаем, че ни е паднал имунитета. Трябва да се взима витамин Д, имуностимуланти – като се взима 15 дни и 15 се почива. Трябва да са обосновава на научни факти, съветва още той.
Пети ден няма следа от 79-годишна жена от казанлъшкото село Ръжена. В издирването ѝ участват…
„Еконт“ ще прекрати част от доставките до адрес в малките населени места и ще премине…
Нова ескалация на войната в Близкия изток би означавала още разрушения, човешки жертви и дълготрайна…
Нова ескалация на войната в Близкия изток би означавала още разрушения, човешки жертви и дълготрайна…
Двете деца от Ямбол, които бяха оставени без надзор от родителите си и за които…
Катастрофа затвори за движение улица „Свети Климент“ в Разград около 16:30 часа днес. Инцидентът е…
Leave a Comment