Политика

Божанков заговори за 0% шанс за съставяне на кабинет с мандата на БСП

Според независимия депутат Явор Божанков, шансът за съставяне на кабинет, след като третия мандат беше връчен на БСП, е по-скоро нулев. По негови думи шанс има само ако левицата се обедини с “Хартиената коалиция”.

Мандатът в ръцете на БСП означава 0% шанс за съставяне на кабинет. Това заяви независимия депутат Явор Божанков в ефира на „Дарик“, отговаряйки на въпрос за шансовете за съставяне на правителство след вчерашното връчване на мандата на БСП.

Според Божанков единствената опция БСП да създаде кабинет е обединение около така наречената “Хартиената коалиция”. Единствено там има широка допирна точка между достатъчно партии, върху която може да се гради нещо. Въпреки това той отчете, че ГЕРБ не биха имали интерес да влизат в подобен вид управление. Това неминуемо обрича вероятността за кабинет да бъде нулева.

Според него БСП имат силен интерес да се състави правителство с този мандат, защото предстои конгрес на партията, а „Нинова иска да задържи властови позиции“.

По публикацията работи: Пламена Сутева

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Редакция Нова Вест

Скорошни постове

  • България

BGtoll обнови TrafficMap за проверка на натовареността по пътищата в реално време

На прага на предстоящите майски празници, когато се очаква интензивен трафик по републиканската пътна мрежа,…

преди 8 минути
  • България

ЕК предава България на Съда на ЕС за забавени правила за критичната инфраструктура

Европейската комисия съобщи, че предава България, заедно с Испания, Франция, Люксембург, Нидерландия, Полша и Швеция,…

преди 23 минути
  • България

Мъж е задържан след стрелба между луксозни автомобили край Хасково

Напрегната ситуация се разигра на изхода на Хасково, където при засечка на пътя се стигна…

преди 38 минути
  • България

БАБХ конфискува над 188 кг яйца и пилешко месо без документи на „Капитан Андреево“

Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) предотвратиха вноса…

преди 53 минути
  • България

Трайков: Месечните компенсации за ток ще ограничат ръста на цените

Министърът на енергетиката Трайчо Трайков обяви промяна в механизма за подкрепа на небитовите потребители на…

преди един час
  • България

Пътят към хижа „Петрохан“ вече е отворен, а разследването за смъртта на шестима души продължава

Пътят към хижата на Петрохан, който беше под засилени полицейски проверки след трагичните събития от…

преди един час