Митничари направиха удар на ГКПП „Дунав мост“ – Русе. Там те установили 225 000 недекларирани британски и шотландски лири. Те били старателно скрити в товарен автомобил. При проверката са установени четири на брой спомагателни профила за укрепване на товари, които били демонтирани.
225 000 недекларирани британски и шотландски лири бяха установени от митническите служители в товарно превозно средство в района на ГКПП „Дунав мост“ – Русе.
На 10.01.2023 г. около 21:00 ч. в района на ГКПП „Дунав мост“ – Русе митническите служители от сектор „Борба с наркотрафика Русе“ в ТД Митница Русе спират за проверка товарен автомобил с турски регистрационни номера на влекача и ремаркето. Превозно средство е управлявано от турски гражданин и пътува празно от Румъния за Турция, след като е разтоварило стоки в Англия и натоварило чесън от Холандия за Румъния.
След анализ на риска товарният автомобил е селектиран за проверка с мобилна рентгенова система, при която са отбелязани две зони с подозрение, намиращи се в товарното помещение. Превозното средство е отклонено в халето за извършване на физическа проверка.
В хода на проверката, в отбелязаните на мобилния рентген зони са установени четири спомагателни профила за укрепване на товари, след демонтажа на които във вътрешността им митническите служители откриват парични средства – британски и шотландски лири в различни купюри. Общо откритите недекларирани парични средства са в размер на 205 000 британски и 20 000 шотландски лири.
Водачът е обяснил, че паричните средства са взети от негов приятел в Англия, за да ги пренесе до Турция, като сам ги е укрил на посочените места. За нарушението му е съставен акт за установяване на административно нарушение.
От 4 август до 6 август Агенция „Пътна инфраструктура“ въвежда временни ограничения за движението на…
Едноседмичната почивка извън дома остава недостъпна за значителна част от българските домакинства. Данни на Евростат…
Днес главният път София – Варна беше затворен след тежък инцидент с един загинал. Пътният…
Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със…
Перперикон продължава да изненадва с нови археологически находки. Екипът на проф. Николай Овчаров е открил…
Пазарът на недвижими имоти е на прага на сериозна промяна. Според финансовия анализатор Макс Баклаян,…
Leave a Comment