По неговите думи, политически кабинет и правителство може да сработи само, ако няма политически лидери в него. По този начин той задочно отговори на Бойко Борисов, че не иска да е премиер. Според него ГЕРБ леко са уплашени и трябва да отговорят с „да“ или „не“ за конституционната реформа на прокуратурата.
Те бягат от този въпрос като лош ученик от матура, каза Иванов. „Демократична България“ е готова да поеме отговорността да излъчи кабинет, който ще може да реши 5 големи национални задачи. Ако отидем на нови избори, поставяме под съмнение задачите, които завършват архитектурата, за които всички мечтаем – европейска България, посочи Иванов.
Христо Иванов посочи още, че ДБ може да изиграе ролята на моста между партиите. Ние сме готови да застанем в средата на бойното поле, в което всички се замерят и да заемем ролята на посредника, подчерта Христо Иванов. Ако няма правителство ще изпуснем Еврозоната и ще се простим с нея, предупреди той.
„ДБ няма да иска подкрепа от никого, а ще се опитат да съставят правителство, ако третият мандат отиде при тях. ДБ никога не са прекъсвали диалога с партиите по важните политики за страната. Който получи третия мандат за съставяне на правителство трябва да търси доверието на големите политически сили, за да получи подкрепа,“ добави Иванов.
Според него технически кабинет не се случил с първите два мандата за съставяне на правителство, защото партиите искат избори.
По публикацията работи: Велислава Велева
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment