Служебният министър-председател на България Гълъб Донев започна заседанието на МС с пожелания към всички за Новата 2023 година. После направи коментар относно това, че с встъпването си в длъжност, не е очаквал, че днес все още ще е в сила мандатът на временната власт.
Когато встъпихме в длъжност като служебно правителство не подозирахме, че през януари 2023 г. мандатът ни на временна власт все още ще е в сила. Вторият мандат за съставяне на редовно правителство е в ход, краят на нашия мандат наближава. Това коментира преди заседанието на Министерския съвет премиерът Гълъб Донев.
„Предлагам да подготвим кратък и ясен отчет за свършеното от месец август миналата година до сега, а акцент върху решенията, които са се отразили положително върху живота на хората в България. Докато подготвяте отчета си, представете си, че трябва и 6-годишно дете да Ви разбере“, каза Гълъб Донев на служебните министри преди заседанието на МС.
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи остри критики към правителството на Николай Денков, като заяви,…
Метеорологичната обстановка в България днес, 12 юли 2026 г., се характеризира с активни валежи и…
Тежка катастрофа на входа на град Добринище отне живота на 20-годишен младеж. Инцидентът е станал…
Напрежението по пътя Созопол – Бургас достигна връх днес, когато граждани от няколко населени места…
През следващите дни времето в България ще се променя между слънчеви периоди и условия за…
Министерството на вътрешните работи съобщава, че през изминалото денонощие в страната са станали 26 пътнотранспортни…
Leave a Comment