България

Тази сутрин: София е на 66-то място в света по мръсен въздух

Българската столица София се нарежда на това място в класацията към 9:00 часа тази сутрин. Това сочат данните от сайта за качеството на въздуха в столиците по света. В статията се посочват столичните квартали с най-мръсен въздух днес.

София е на 66-то място в света по мръсен въздух тази сутрин. Това сочи справка в сайта за качеството на въздуха в столиците по света – IQI към 9:00 часа.

Най-мръсният въздух днес е регистриран в кварталите „Васил Левски“, „Павлово“, „Изгрев“ и „Младост“.

Концентрацията на PM2.5 е 3.9 пъти над нормите за качество, препоръчани от Световната здравна организация. Замърсяването е умерено.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Пламена Сутева

Скорошни постове

  • България

22-годишна жена загина при катастрофа между микробус и тротинетка в Пловдив

22-годишна жена загина тази сутрин при тежък пътен инцидент в Пловдив. Сигналът е подаден на…

преди 2 часа
  • България

Е-70 край Цар Калоян е временно затворен заради катастрофа с два автомобила и мотоциклет

Първокласният път Е-70 в района на село Цар Калоян е временно затворен за движение заради…

преди 4 часа
  • България

ПСС: Много добри са условията за туризъм в планините

Много добри са условията за туризъм в планините, съобщиха от Планинската спасителна служба (ПСС) към…

преди 4 часа
  • България

Слънце, слана и гръмотевични бури очакват страната през седмицата

Българските граждани трябва да се подготвят за динамично време през идните дни. След преминаването на…

преди 4 часа
  • България

НИМХ: Слънчево и приятно време в събота с температури до 25°

Според Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) в събота, 25 април, времето ще бъде…

преди 8 часа
  • България

Асен Василев избра Пловдив, Манол Пейков отпада от 50-ото Народно събрание

Днес стават ясни имената на всички 240 народни представители, които ще заемат местата си в…

преди 21 часа