През 2022 г. са родени тринадесет бебета от вида голяма панда. Те се срещнаха с публика в четвъртък в Чънду, столицата на югозападната китайска провинция Съчуан, за да поздравят своите почитатели преди Нова година.
За тази хубава новина предаде Синхуа.
Посетителите се радваха, когато малките, държани от своите гледачи, се появиха в празнично украсена зона на Изследователската база за развъждане на големи панди в Чънду около 10 часа сутринта.
Новородените са сред 15 големи панди, отгледани в базата тази година. Всички са в добро здравословно състояние, като най-тежката тежи над 12 кг, а най-леката – близо 6 кг.
През последните години базата си сътрудничи в научните изследвания на големите панди с 45 институции от 17 страни и региони в Китай и по света.
Учените в базата са преодолели много предизвикателства в области като отглеждане на панди в плен, хранене и генетично управление на популацията, като по този начин помагат на пандите да се размножават бързо.
Броят на големите панди, отглеждани в плен в базата, е достигнал 237, като средният годишен темп на растеж нараства до 12.2 процента.
По публикацията работи: Венета Николова
С наближаването на Гергьовден на родните трапези се очаква да има предимно месо от чужбина.…
Началото на седмицата ще бъде белязано от значителна облачност, особено над по-голямата част от страната.…
Свищовското село Вардим е в центъра на сериозен екологичен инцидент. Българската агенция по безопасност на…
Измина предизвикателна нощ за много българи, след като температурите се понижиха значително. Добрата новина е,…
Планините в България в момента не са подходящи за туризъм, предупреждават от Планинската спасителна служба…
Националният осигурителен институт започва изплащането на пенсиите за май 2026 г. Първите преводи към пенсионерите,…
Leave a Comment