27-годишен е привлечен като обвиняем за трафик на мигранти. 39-нелегални мигранти са установени в землището на пернишкото с. Селищен дол.
На 24 декември чужденците от Афганистан са стоварени от ТИР в землището на селото, който продължава пътя си. След подаден сигнал в полицията тежкотоварното превозно средство е спряно и е установено, че зад волана му е 27-годшен турски гражданин.
В рамките на започнато разследване и проведени процесуално-следствени действия мъжът е привлечен като обвиняем по чл. 281, ал. 2 от Наказателния кодекс. Чужденците, от които 10 непълнолетни, 37 от мъжки пол и 2 жени са настанени в бежански център.
Каналджията е бил задържан за до 72 часа с прокурорско постановление и му е наложена мярка за неотклонение „задържане под стража“. Законът предвижда лишаване от свобода от 1 до 6 години и глоба от 5 до 20 хиляди лева.
С наближаването на Гергьовден на родните трапези се очаква да има предимно месо от чужбина.…
Началото на седмицата ще бъде белязано от значителна облачност, особено над по-голямата част от страната.…
Свищовското село Вардим е в центъра на сериозен екологичен инцидент. Българската агенция по безопасност на…
Измина предизвикателна нощ за много българи, след като температурите се понижиха значително. Добрата новина е,…
Планините в България в момента не са подходящи за туризъм, предупреждават от Планинската спасителна служба…
Националният осигурителен институт започва изплащането на пенсиите за май 2026 г. Първите преводи към пенсионерите,…
Leave a Comment