България

Фандъкова се изказа за разменените бебета: Случилото се в болница „Шейново“ е ужасяващо

Случилото се в болница „Шейново“ е ужасяващо и за двете семейства на разменените бебета. Допуснати са изключително недопустими пропуски, каквито и да са те.

Това заяви пред журналисти кметът на София Йорданка Фандъкова в коментар на ситуацията с разменените бебета в общинската акушеро-гинекологичната болница „Шейново“.

Фандъкова съобщи, че назначената проверка по случая в лечебното заведение продължава. Тя изрази надежда, докато трае проверката, да не пострада дейността на болницата, тъй като „Шейново“ е една от най-големите АГ болници в страната.

„Там и в момента има родилки, майки, персонал, който трябва да бъде достатъчно мобилизиран, но и истината трябва да излезе наяве. Отговорността на хората, които имат вина за случилото се, трябва да е много ясна“, подчерта кметът.

„Този случай съм убедена, като майка, баба и жена, че ще има трайни последици за двете семейства. Наистина е ужасяващо“, каза столичният кмет Фандъкова.

Днес тя провери изграждането на новия участък на ул. „Филип Кутев“ в район „Лозенец“.

От днес движението по новоизградената отсечка е пуснато и автомобилите вече се движат по нея.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Силвана Димитрова

Скорошни постове

  • България

АПИ въвежда ограничения за тежкотоварния трафик по магистралите заради жегите

От 4 август до 6 август Агенция „Пътна инфраструктура“ въвежда временни ограничения за движението на…

преди 8 часа
  • България

България остава сред страните в ЕС с най-труден достъп до едноседмична почивка

Едноседмичната почивка извън дома остава недостъпна за значителна част от българските домакинства. Данни на Евростат…

преди 8 часа
  • България

Един загинал при челен сблъсък между тир и кола край Добри дял

Днес главният път София – Варна беше затворен след тежък инцидент с един загинал. Пътният…

преди 8 часа
  • България

БАБХ и Митниците иззеха над половин тон млечни продукти и пилешко месо на „Капитан Андреево“

Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със…

преди 8 часа
  • България

Проф. Овчаров откри римски саркофаг в Перперикон

Перперикон продължава да изненадва с нови археологически находки. Екипът на проф. Николай Овчаров е открил…

преди 9 часа
  • България

Макс Баклаян: Цените на имотите може да спаднат с 20-25% до 2030 г.

Пазарът на недвижими имоти е на прага на сериозна промяна. Според финансовия анализатор Макс Баклаян,…

преди 11 часа