В Министерството на отбраната е подготвена промяна в договора, сключен на 5 декември. Той е сключен при стриктно изпълнение на решението на Народното събрание за военната помощ за Украйна.
Със споразумението се преодолява правна празнина в българското законодателство, и се създаде правна предпоставка държавата да може да дарява на друга държава движими вещи, които са държавна собственост. Това заявиха от Министерството на отбраната на брифинг във връзка с военната помощ за Украйна.
По повод притесненията, обаче, с изготвената промяна, която ще бъде обсъдена в НС и МС, ще се премахне този ред – всички последващи действия, във връзка с изпълнението на решението на НС за военната и военнотехническата помощ, ще бъдат предоставени на вниманието на парламента, за да взима своето информирано решение.
Министерството на отбраната никога не е мислело, че Народното събрание ще бъде изолирано от този процес. За да се избегнат противоречие, ние сме предложили този проект, в момента той е в процедура по съгласуване, уточняват още от МО.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment