По думите на проф. Александър Маринов – председател на Стратегическия съвет на президента и съветник на служебния премиер, шансовете да се състави кабинет с втория мандат са много малки като той добави, че няма как да се случи без ГЕРБ, ДПС и „Възраждане.“Според него подходът на ПП не дава големи надежди.
„Подкрепата за политики включват неизпълними условия. Например отхвърлянето на текстове от Изборния кодекс. Това посочи за „Твоят ден“ проф. Маринов.
„Надценяват се магическите свойства на третия мандат. Политическо коалиционно правителство на ПП и ГЕРБ е невъзможно. Единствената възможност е това, което пробваха ГЕРБ – програмно правителство обединено около ясни и конкретни цели. Освен това споразумение между конкретни партии за подкрепа на определени приоритети. Изглежда ми неосъществимо правителство и с третия мандат“, посочи той.
По думите му доминират не просто различията, а непоносимостта между партиите. „Как искате да преговарят помежду си, ако дори не могат да си говорят нормално, а се обиждат и клеветят. Не е разумно да се твърди, че президентът иска да поеме отговорността за дълго управление на служебни кабинети. Полагат се големи усилия, но без пълноценно работещ парламент, това е много трудно управление. Радев се опитва да даде възможност на партиите да се разберат. Някои партиите са решили да печелят избиратели, като атакуват президента, но не смятам, че това е успешна стратегия“, подчерта проф. Маринов.
Слоред него ПП са започнали да реагират с висока нетърпимост към прости критики от президента. „В енергетиката политиките на редовния кабинет бяха много спорни, дори вредни. Служебният кабинет реализира политики, които са кратко време промениха нещата“, отбеляза той.
Повече от позицията и анализа на проф. Маринов, вижте във видеото:
По публикацията работи: Велислава Велева
38-годишен мъж от кюстендилско село изчезна във водите на язовир „Доспат“. Инцидентът е станал снощи…
Тежка катастрофа с фатален край стана късно вчера в района на главен път I-5, северно…
След по-мек период България се готви за завръщането на летните горещини. През следващите дни се…
През изминалия ден бе проведена мащабна специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за…
Сериозен пожар със сухи треви от двете страни на първокласния път в района на Боаза,…
Сериозен инцидент на магистрала „Тракия“ днес спря движението в посока Бургас, след като автомобил се…
Leave a Comment