В ЕС годишно жертвите на трафика на хора са около 7000 и това е само върхът на айсберга, съобщи днес еврокомисарят по вътрешните работи Илва Йохансон. Тя представи предложения за промени в европейските правила, с които да се постигне по-добра борба с това явление.
По данни на ЕК щетите от трафика на хора в ЕС са около 2,7 милиарда евро за година. Йохансон отбеляза, че повечето от пострадалите от трафик са жени и деца, граждани на ЕС, като най-често те стават жертви на сексуална експлоатация.
ЕК предлага занапред съзнателното използване на услуги от хора, жертва на трафик, както и принудителните бракове и незаконното осиновяване, да бъдат обявени за престъпление. Расте броят на престъпниците, но не и на обвиняемите за трафик на хора, уточни Йохансон.
Комисията предлага също Евростат да събира годишни данни за трафика на хора в ЕС. Очаква се новите предложения да бъдат оценени от Съвета на ЕС и от Европейския парламент.
Данните на ЕК сочат, че най-често жертва на трафик на хора стават граждани на Румъния, Франция, Италия, България и Полша от страните в ЕС, и от Нигерия, Китай, Молдова, Пакистан и Мароко сред останалите държави.
Отчита се, че повечето жертви у нас са от ромски произход и най-често те са подлагани на насилствени бракове или сурогатно майчинство.
Планирането на екскурзия до Япония може да бъде вълнуващо, но и предизвикателно. За да се…
С всяка година интериорният дизайн се променя и развива, като носи нови тенденции и концепции…
Данъчната оценка на имот е процес, който се изисква при различни сделки или административни процедури,…
Пантофите за детска градина са неразделна част от ежедневието на всяко дете. Те не само…
Възможността да не сме единствените разумни същества във Вселената винаги е интригувала света. Какво ще…
Доколко животът на Земята се влияе от слънчевата радиация? Ново проучване доказа въздействието на електромагнитните…
Leave a Comment