През следващия седемдневен период антициклон ще определя сухото, а в равнините – и мъгливо време. Във вторник и сряда сутрин ще е студено, с минимални температури предимно между минус 6° и минус 1°; в Дунавската равнина и източните райони ще има ниска облачност или мъгла.
Около и след обяд облачността ще се разкъсва и ще намалява до предимно слънчево време. Вятърът ще отслабне и ще смени посоката си от изток-югоизток, в югозападната част от страната временно ще стихва. Максималните температури ще се повишават и в сряда ще са между 3° и 8°. От четвъртък до края на седмицата вятърът ще стане от запад-северозапад и временно ще се усили до умерен, а в неделя в Дунавската равнина и в Източна България ще е и временно силен.
Над страната ще има временни увеличения на облачността. Затоплянето ще продължи и в неделя преобладаващите максимални температури ще бъдат между 11° и 16°, а минималните – между 0° и 5°.
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment