По думите на Дмитрий Медведев, лидерите на страните от НАТО единодушно уверяват, че Алиансът не е във война с Русия, но всички добре знаят, че всъщност ситуацията е различна. И сега основният въпрос е правилната оценка на действията на НАТО.
„Днес има основен въпрос – може ли хибридна война, де факто обявена от НАТО на нашата страна, да се счита за влизане на Алианса във войната срещу Русия? Може ли доставката на огромно количество оръжия за Украйна да се счита за влизане на Алианса във войната срещу Русия?“, пише още Медведев.
Както посочи Медведев, „лидерите на страните от НАТО пеят в един глас, че техните страни и целият блок не са във война с Русия“: „Но всеки добре знае, че всичко е различно…“. „Имайки предвид това, възниква въпросът дали някои обекти на Северноатлантическия блок са легитимни военни цели“, добави зам.-председателят на Съвета за сигурност.
„Въпреки това има нещо общо, което се крие в обичаите на войната и международните конвенции. Това са правилата за поведение по време на война (jus in bello), които произхождат от свещени източници“, каза Медведев.
Така че, според него, днес „в рамките на посочените правила на войната“ легитимни военни цели са например всички вражески войски (легални и нелегални бойци), които не са официално изтеглени от неговите въоръжени сили: „Освен това, продължи заместник-председателят на Съвета за сигурност, те включват всяка военна и спомагателна техника на противника, всякакви обекти, свързани с военната инфраструктура, както и гражданската инфраструктура, която допринася за постигането на военни цели.“
От 4 август до 6 август Агенция „Пътна инфраструктура“ въвежда временни ограничения за движението на…
Едноседмичната почивка извън дома остава недостъпна за значителна част от българските домакинства. Данни на Евростат…
Днес главният път София – Варна беше затворен след тежък инцидент с един загинал. Пътният…
Инспектори от дирекция „Граничен контрол“ към Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ), съвместно със…
Перперикон продължава да изненадва с нови археологически находки. Екипът на проф. Николай Овчаров е открил…
Пазарът на недвижими имоти е на прага на сериозна промяна. Според финансовия анализатор Макс Баклаян,…
Leave a Comment